تبلیغات
ایده های امروز - شیشه دودی برقی!

شیشه دودی برقی!

تاریخ:شنبه 26 آذر 1390-03:42 ب.ظ

سلام

اگر از سمت میدان توپخانه چیزی نزدیک به 300 متر به سمت میدان فردوسی حرکت کنید و بالا بیاید به یه سری مغازه می رسید که مثلا کارشون دودی کردن شیشه ماشین هست. و این فرآیند با یک نوار چسبی صورت می پذیره! یعنی ماشین 16 یا 17 میلیونی شما با یه چسب شیشه دودی میشه.

نزدیک به 3 ماه پیش ایمیلی رو دریافت کردم با این محتوا: زندگی شیشه ای

یعنی در آینده بسیار نزدیک (شاید هم اکنون) بشر می تواند داده (Data) رو بر روی شیشه ارسال کنه و شیشه قابلیت پردازش و پاسخ دادن به درخواست های کاربر رو (مدل Request Response) خواهد داشت. شاید ایده امروز من از همین کلیپ مشتق شده.

زین پس کارخانه های سازنده خودرو می تونن یه آپشنی در نظر بگیرند مبنی بر اینکه شما بتونید درصد دودی کردن شیشه های خودرو خودتون رو به اندازه دلخواه (مثلا از صفر تا 100) تنظیم کنید. من نمی دونم اسمش چی هست یا به این آپشن چی می گن. اما فکر کنم جالب باشه. به عنوان مثال در شهر سرد سیر زندگی می کنید و برای شما کاری در جنوب کشور (مثل آبادان یا اندیمشک) پیش میاد و شما مجبور هستید با خودرو شخصی خودتون در تیرماه رانندگی کنید. شما می تونید جهت افزایش رفاه حال خودتون با یک دکمه شیشه های خودتون رو دودی کنید تا از ورود گرما یا آسیب چشم جلو گیری کنید. حتی میشه این قابلیت رو به این شیشه ها اضافه کرد که مثلا درصد UV رو تغییر بده. یا مثلا در شب و در جاده ای تاریک رانندگی می کنید و فقط نور چراغ های جلو خودرو شما 20 متر رو روشن می کنن. خودرویی با نور بالا به سمت شما حرکت می کنه. شیشه قابلیت دفع نور رو داشته باشه دقیقا مثل  همین شیشه های امروزی که با یک دکمه می تونن بخار شیشه ها رو در فصل سرما پاک کنند.

پ.ن: 40 سال پیش هیچ کس فکر نمی کرد که روزی بشه در فصل سرما جلوی بخار شیشه ها رو گرفت.