تبلیغات
ایده های امروز - ایده ای که دیدم: از بالا به پایین نگریستن

ایده ای که دیدم: از بالا به پایین نگریستن

تاریخ:پنجشنبه 18 اسفند 1390-02:47 ب.ظ

درود بر شما

یک یا دو سالی هست که برنامه مشاعره با اجرای دکتر اسماعیل آذر و ژاله صدوقیان از شبکه آموزش پخش می شود و در این مسابقه شرکت کنندگان با هر رده سنی می توانند به مشاعره بپردازند. به خاطر دارم که در ابتدا این برنامه در یک استودیو بسیار کوچک اجرا می گشت. مدتی پیگیر برنامه نبودم تا اینکه چند وقتیست دنبال می کنم. تیم اجرای این برنامه از برنامه تقریبا 90 دقیقه ای -کمتر - و در یک اتاق کوچک حال به نقطه ای بزرگ می اندیشند.


ایده ای که این تیم برای رونق بیشتر برنامه و مخاطبان خود استفاده کرده در این است که برنامه خود را از بالا به پایین و در سطح کلان ببیند نه اینکه از دیدگاه پایین به بالا و سطح یک شهر. به این ترتیب شما مجبور خواهی بود کلان ببینید و کلان بیاندیشید. شرکت کنندگان این برنامه در گذشته از شهر یا نهایتا استان تهران بودند زیرا بزاعت برنامه در حد یک استودیو کوچک بود. اما اکنون این مسابقه در تمام استان های کشور برگزار می شود. برندگان شهر های هر استان به مشاعره می پردازند و در هر استان یک نفر به عنوان نماینده استان انتخاب می شود. نمایندگان استان ها در تهران به گرد هم می آیند و به مشاعره می پردازند و برندگان آنها منتخب می گردند.
همین روال در کشور های افغانستان و تاجیکستان انجام می گیرد و این بار نمایندگان 3 کشور افغانستان، ایران و تاجیکستان به مشاعره می پردازند. جدای اینکه شما با این کار فرهنگ مشترک ملل را گرد هم می آورید و آن را به مخاطبان خود آموزش می دهید، از یک برنامه ساده تلویزیونی به یک برند تلویزیونی نیز تبدیل می شوید.