تبلیغات
ایده های امروز - تا می توانید فکر کنید

تا می توانید فکر کنید

تاریخ:پنجشنبه 27 بهمن 1390-02:11 ب.ظ

درود بر شما

به شخصه از رکود یکنواخت بودن گریزانم و همیشه سعی می کنم مغز و فکر خود را با مساله ای مشغول نگه دارم. حل یک الگوریتم، مطالعه علوم کامپیوتر، تحلیل و بررسی اتفاقات سیاسی، مطالعه وبلاگ های مختلف، مشاهده و نتیجه گیری از روابط دیپلماتیک، تمرکز کردن روی بهینه تر کردن مسائل شده (بخوانید ماکسیمایزر) و اخیرا حل مسائل ریاضی...

امروز به یک نکته خیلی هوشمندانه و جالب پی بردم. اگر نگاهی به دولتمردان کشورهای مختلف - بویژه ایران - داشته باشید متوجه یک نکته بسیار جالب خواهید شد. نکته در اینجاست که به ندرت دولتمردی را مشاهده خواهید کرد که دارای سر تاس یا به اصطلاح امروزی کچل باشد!

رامین مهمان پرست - سخنگوی وزارت امور خارجه ایران

ریشه در کجاست؟
تمام انسان ها (در اینجا مردها) در زندگی خود مشکلات و مسائل بسیاری را تجربه می کنند. تمام آنها در زمان وقوع بسیار سخت و رنج آور هستند اما زمانی که همان شخص به گذشته نگاه می کند از آنها به عنوان تجربه نگاه می کند. این اتفاق در سطح کلان نیز رخ می دهد (به عنوان مثال جنگ ایران با عراق). اما چه کسانی در این آزمون ها پیروز هستند؟ همان طور که اشاره کردم این مسائل در هنگام وقوع بسیار رنج آور و سخت هستند و نتیجه آنها هیچ چیز نیست جز کلمه ای به نام "درد". یعنی انسان در هنگام گرفتاری ها و مشکلات درد می کشد. اما افراد به دو روش از کنار این دردها می گذرند:
الف) افرادی که به این دردها مسکن می زنند.
ب) افرادی که درد می کشند.

اس ام کریشنا - وزیر امورخارجه هند

یک مثال بسیار ساده و ابتدایی و روشن: پسری می خواهد با دختر دلخواه خود ازدواج کند اما پدر دختر موافق این وصلت نیست. زیرا از نظر وی پسر هنوز صلاحیت تشکیل خانواده را ندارد. به او می گوید باید تحصیلات داشته باشی یا کار مناسبی داشته باشی، کمی خرج عروسی بدهی یا بتوانی خانه ای اجاره کنی، سربازی رفته باشی و ... این پسر درد دوری دارد و می خواهد به وصال خود برسد. اگر بگوید که به جهنم نخواستم، یا برود با مشروب و سیگار و یا با داشتن روابط جنسی در هنگام وقوع درد بخواهد درد خود را اتفاع کند به هیچ وجه به هدف خود نمی رسد. اما اگر این درد را به جان بخرد و سعی در تسکین آن نکند یقینا از آن درد به گنجی خواهد رسید:
این رنج شما گنج شما باد  /   افسوس که بر گنج شما پرده شمایید شمایید

حتما به سخنان دولتمردان ایران در رادیو و تلویزیون (صحبتهایی که از زبان آنها پخش می شود نه آنچه را که می خوانید) گوش دهید. به واژه هایی که استفاده می کنند و حرکاتی که از خود نشان می دهند، مدل مو، کفش ها، رنگ جوراب، کت و شلوار آنها توجه کنید. و آنها را با دیگر دولتمردانی که احساس می کنید در منزلت مقام جاری یا سابق نیستند مقایسه کنید. این افراد در زندگی خود سختی های بسیاری را به جان کشیده اند. برخی از آنها با تسکین دادن به درد از آنها گذشته اند - و نتیجه شان وضعیت فعلی آنهاست - و برخی نیز درد کشیده اند و با درایت از آنها با موفقیت عبور کرده اند. حتی می توانید افراد مختلفی را که در سطح کلان مسئولیت قبول نموده اند و باید پاسخگوی جامعه باشند را مورد مقایسه قرار دهید.

احمد داوود اوغلو - وزیر امور خارجه ترکیه

جان کلام:

به هیچ وجه سعی نکنید برای دوری از دردهای خودتان به روابط جنسی، مشروب و با مواد مخدر رو بیاورید. اجازه بدهید این درد روح شما را تراش دهد. مطالعه ای که برروی افراد موفق انجام شده نشان می دهد سطح هورمون های جنسی این افراد بالاست. زیرا این افراد به جای اتفاع نیروی جنسی خود در هنگام مشکلات، از آن برای غلبه بر مشکلات استفاه می کنند.
زیرا ریزش مو با میزان طرح هورمون های جنسی در ارتباط است و علت ریزش مو در مردان فعالیت بیش از حد هورمون های جنسی مردانه معرفی شده است. به همین دلیل است که می بینید اکثر مردانی که در سنین 40 به بالا در فعالیت های شغلی و اقتصادی خود موفق هستند کچل نیستند! با اعتماد بنفس هستند و در عین جدیت با صدای بلند می خندند.

خوزه مورینیو

برای مطالعه بیشتر درباره این موضوع می توانید به زندگینامه برخی کارآفرینان موفق کشور ایران مراجعه کنید و ببینید که در اوج مشکلات و سختی ها به خرد و درایت خود رجوع کرده اند و با برنامه ریزی و استدلال توانسته اند پر مو بمانند...

پ.ن: ارتباط این پست با موضوعی بنام ایده پردازی در این است که ایده ها زاییده فکر انسان هستند. چرا برخی افراد با وجود داشتن استعداد ایده پردازی نمی توانند ایده های خوبی را ارئه نمایند؟ بررسی و پیگیری زندگی کارآفرینان ، رجال سیاسی، هنرمندان و افراد (برند) های سرشناس موفق در جامعه یا جوامع مختلف می تواند به این پرسش پاسخ دهد.


نوع مطلب : متفرقه